बझाङमा १२ उम्मेदवार उपनिर्वाचनको मैदानमा

धनगढीः आगामी वैशाख १५ गते हुने उपनिर्वाचनका लागि बझाङ प्रदेशसभाका लागि कुल १२ जनाको उम्मेदवारी दर्ता भएको छ।

निर्वाचन आयोगका अनुसार शनिबार उम्मेदवारी दर्ता शान्तिपूर्ण रुपमा सम्पन्न भएको हो। बझाङ प्रदेशसभा १ को उपनिर्वाचनका लागि विहान १० बजेदेखि अपरान्ह ५ बजेसम्म मुख्य निर्वाचन अधिकृतको कार्यालयमा शान्तिपूर्ण रूपमा उम्मेदवारको मनोनयनपत्र दर्ता भएको थियो। बझाङमा १२ राजनीतिक दलबाट १२ जनाको मनोनयनपत्र दर्ता भएको छ। जसमध्ये १ जना महिला र ११ जना पुरूष रहेका छन्।

नेपाली कांग्रेसले बझाङका पूर्वजिल्ला सभापति समेत रहेका उनै सिंहका छोरा अभिषेकलाई उम्मेदवार बनाएको छ। त्यस्तै नेकपा एमालेबाट दमन भण्डारीले उम्मेदवारी दर्ता गराएका छन्। उनी एमालेका जिल्ला अध्यक्ष पनि हुन्। नेकपा माओवादी केन्द्रबाट जनकबहादुर बुढाले उम्मेदवारी दर्ता गराएका छन्। बुढा माओवादीका प्रदेश कमिटी सचिव हुन्।

नेकपा एकीकृत समाजवादीबाट दिलबहादुर सिंहले उम्मेदवारी दर्ता गराएका छन्। उनी तत्कालीन समयमा एमालेका पूर्वअध्यक्ष पनि हुन्। राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीबाट किशोरबहादुर खड्काले उम्मेदवारी दर्ता गराएका छन्। मुख्य निर्वाचन अधिकृत लामिछिानेका अनुसार राष्ट्रिय मातृभूमि पार्टीबाट गजेन्द्रबहादुर थापा, नेमकिपाबाट खगेन्द्रबहादुर शाही, नेशनल रिपब्लिक नेपालबाट कमल घर्तीमगर, जसपा नेपालबाट रामबहादुर जाग्री, संघीय लोकतान्त्रिक राष्ट्रिय मञ्चबाट दीपकबहादुर खड्का, जनमत पार्टीबाट सुशीलादेवी विष्ट र नेपाली जनता दलबाट अशोक सुनारले उम्मेदवारी दर्ता गराएका छन्। आयोगले बझाङमा प्रदेश सभा निर्वाचनका लागि ७४ मतदानस्थल र ९३ मतदान केन्द्र तोकेको छ।

Loading...